tuerkisch

Mannheim Güzellik Merkezi'ne hoş geldiniz

 

Dış görünümünüzü iyileştirmek istediğinizde, uygulanacak olan estetik tedavi yöntemlerinde kaliteye, güvenlik ve tıbbi tecrübeye büyük önem ve değer vermeniz gerekir. Mannheim'in merkezindeki güzellik merkezimizde geniş bir yelpazede mükemmel kalitede estetik tedaviler uygulamaktayız. Hastalarımız kişiye özel bilgilendirme ve mükemmel kalitede tıbbi estetik tedavilerimizden faydalanmaktadırlar.

Kliniğimizde size özel sunduğumuz tedaviler

____________________________________

 

-Botulinum Toksini ve Hyaluronik Asit Dolgusu ile kırışıklık tedavisi

-Bölgesel zayıflatma

-Vücut şekillendirme

-Mezoterapi ile gençleştirme (rejuvenation) terapisi

-Ameliyatsız yüz germe (fils d'or) SCULPT-FACE®

Hyaluronik asit ile kırışıklık tedavisi

Hyaluronik asit derimizde doğal olarak bulunan kollajen ve elastin lifleri arasını dolduran, dermis dokusunda kollajeni oluşturan temel bir ara maddedir, bir şeker molekülüdür. Su tutucu özelliği çok yüksektir. Hacminin 1000 katı kadar su bağlayabilmektedir. Bu su tutucu özelliği nedeniyle hyaluronik asidi derinin nemliliği ve hacminde önemli rol alır. Yaşlanma sürecinde deri içindeki hyaluronik asit miktarı azalır. Bunun sonucunda deri nemini kaybeder. Beraberinde hacmi azalan deride kırışıklıklar ve katlantılarda belirginleşme olur. Hyaluronik asit enjeksiyonları ile derinin kaybetti nemi ve hacmi yerine koymak ve yüzü yeniden şekillendirmek mümkündür. Hyaluronik asit ile uygulanan yüz dolguları, yerleşmiş cilt kırışıklıklarının giderilmesinde, yüze hacim verme ve yeniden şekillendirmede, dudak dolgunlaştırmada kullanıldıkları gibi burun şekillendirmede, izlerin ve atrofik cilt dokularının yükseltilmesinde de kullanılmaktadırlar.

 

Hyaluronik asit içeren yüz dolgu maddeleri enjekte edildikleri bölgede yer değiştirmezler veya kaymazlar. Alerjik reaksiyonlara neden olmadıklarından dolayı yumuşak dokunun hacminin arttırılmasında sıklıkla kullanılmaktadırlar.

 

Yüze hacim vermek için kullanılan hyaluronik asit, cilde nemlilik verirken kollajen artışı da sağlamaktadır. Bu dolgular akışkanlıkları sayesinde cilt altına kolayca enjekte edilir ve doğal bir görünüm sağlarlar.

 

Yapılan testlerde güvenli oldukları kanıtlanmıştır.

 

Kremle uyuştrulan cildinizde hedeflenen bölgelere mikroiğneler kullanarak hyaluronik asit enjekte edilir. İşlem yaklaşık otuz dakikada tamamlanır.

 

Hyaluronik asit ile tedavi edilen alanlar

 

Nasolabial çizgiler

Kukla çizgileri

Dudaklarda hacim verme, yeniden şekillendirme

Yüz konturları

Elmacık kemikleri

Göz altı ışık dolgusu

Kaş arası çizgileri

Çene şekillendirme

Şakaklar

Burun

Derin akne izleri

El sırtı

 

 

Gerekli seans sayısı nedir?

Yapılmak istene düzeltmeye ve kullanılan ürüne göre değişkenlik gösterir. Hyaluronik asitler enjekte edildikten sonra dokuda 6-18 ay kalırlar. Bu süre sonunda eriyerek yok olurlar. İstenen düzeltme bir seansta elde edilebileceği gibi belli bir periyotta tekrar uygulamalarla ede edilen düzelme iyileştirilir. Genelde ilk uygulamadan 15 gün sonra rötuş için değerlendirme amaçlı vakalarımızı tekrar görmek istiyoruz.

 

Olası yan etkiler nedir?

Kızarıklık, hafif şişkinlik ve bazen küçük deri altı kanamalar görülebilir. Bu sorunlar kısa sürede düzelir. Doku şişliklerinin uzun sürmesi ve kişinin talebi doğrultusunda Hyaluronidaz olarak isimlendirilen ve hyaluronik asiti eriten bir ilaç dolgu alanına yapılarak düzeltmeye gidilebilir.

 

Yüz Dolgu Uygulaması İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 

• Yüz dolgu maddesinin uygulamasından sonra, yüzde 2-7 gün arasında süren ödem oluşabilir. Bu durum dolgu maddelerinin su tutma özelliklerinden kaynaklanır.

• Yüz dolgu uygulamasının yapıldığı gün fazla mimik yapılmamasına dikkat edilmelidir.

• Yüz dolgu maddesinin uygulanmasından sonra yaklaşık 4 saat uygulama yapılan bölgeye su değdirilmemeli ve makyaj yapılmamalıdır.

• Yüz dolgu maddesinin uygulanması sonrasında uygulanan bölgede morluklar oluşabilir. Ancak bu morluklar bir hafta içinde kaybolurlar.

• Yüz dolgu maddeleri sıcaktan etkilendiği için sauna, hamam gibi yerlerden kaçınılmalıdır.

• Yüz dolgusu kalıcı değildir. Yüz dolgusunun kalıcılık süresi yapılan dolgu maddesinin içeriğine göre 6-24 ay arasında değişiklik göstermektedir.

 

- -

 

Hyaluronik asit deriye kaybettiği nemi geri kazandırmanın yanında fibroblastları da uyarır. Yeni bir kollajen, elastik doku oluşumu tetiklenir. Bu sayede elde edilen iyileşme daha uzun süre kalıcı olur.

 

- -

Kontakt

062143707545 - 01773917447

 

Kaiserring M7

68161 Mannheim

contact@schoenheitszentrum.eu

 

 

Botulinum Toksini (Botox™) ile kırışıklık tedavisi

 

Botulinum Toksini (Botox™) "Clostridium Botulinum" adlı bakteriden elde edilen kasları felç edici etkisi olan bir toksindir.Botox, içine enjekte edilen kası bir süreliğine kısmi olarak hareketsizleştirip dondurur. Verilen toksinin dozu çok düşük olduğu için etkisini sadece uygulandığı bölgedeki kaslarda gösterir ve vücuda yayılım yapmaz. Artık kasılmayan kaslar da kırışıklığı açar. İşlem uzun süre tekrarlandığında bu kırışıklıkların ciltte kalıcı derin izler oluşturulması da engellenir.

 

Kozmetik amaçlı kırışıklık tedavisinde alın, göz kenarları ve kaş araları Botoks 'un en mükemmel sorunlar vererek kullanıldığı bölgelerdir. Burun dudak üstü ve boyun çizgilerinde de uygulanabilir. İstenilen sonuçlar belirlendikten sonra planlanmış uygulama bölgesine iç uçlu enjektörle sulandırılmış olan Botoks enjekte edilir. Uygulama süresi ve anestezi: İşleme anestezi gerekmez ancak çok hassas hastalarda işlem öncesinde lokal etkili bir krem sürülmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Sonuçta uygulama sırasında aşrı hiç olmaz veya çok az hissedilebilir. 10-15 dakika kadar süren işlemin hemen ardından günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

 

Sonucu uygulamadan sonraki 2-4 gün içerisinde görülmeye başlayarak 15 gün içinde maksimum düzeye çıkar 4-6 ay sure ile devam eder. Kırışıklıklar tekrar ortaya çıkmaya başladığında enjeksiyonunun tekrarlanması gerekir. Uygulama sayısı arttıkça bu süre 12 aya kadar uzayabilir. Kırışıklıklar tekrar ortaya çıkmaya başladığında enjeksiyonunun tekrarlanması gerekir.